פציעות הקשורות לטיפול בכלבים:

Canine education

ראשית – אני אוהב כלבים מאד והיו לי מספר כלבים במהלך חיי…

הנה כמה מהדרכים הנפוצות ביותר בהן אנשים נפצעים בעת טיפול בכלבים והדרכים להמנע מהן:

  • אחיזה ברצועה – כשידכם או אצבעותיכם אוחזות רצועה רגילה או כשהרצועה סביב שורש כף היד שלכם, אם הכלב פתאום מזנק, אתם והיד שלכם עשויים להפצע פציעה חמורה. הכלב יכול למשוך אתכם בפתאומיות, לגרום לכם לאבד שיווי משקל וליפול, ואף לשבור את שורש כף היד, הקרסול או הירך.
    סוג נוסף של פציעה עשוי לקרות כשהאצבעות מתפתלות ויכולות לצאת מהמקום או להשבר. שורש כף היד עלול גם להנקע בצורה חמורה. במהלך שנותיי כרופא ראיתי את כל הפציעות האלה. הדרך הבטוחה ביותר היא אחיזה ברצועה שנמשכת החוצה מידכם או נותנת לכלב יותר רצועה.
  • קטטות כלבים – האינסטינקט הוא להפריד בין הכלבים. לעולם אל תשתמשו בידכם כדי להפריד ולמשוך אותם אחורה! בלהט הקטטה, כלבכם והכלב השני עלולים לנשוך את ידכם. הנה 2 קישורים המסבירים כיצד להפריד בין כלבים בקטטה באופן הנכון:
  • מהאתר  ASPCA, ומלירבורג.
  • כלבים עלולים לעתים קרובות לרבוץ על הרצפה ולהוות מכשול. אנשים לעתים נתקלים ונופלים מעל כלביהם בבית. למשל, בעת בישול במטבח הכלב יכול למצוא פינה חמה מאחורי מישהו, וכשהם זזים אדם זה עלול לאבד שיווי משקל וליפול, בייחוד אדם מבוגר עם בעיות בשיווי המשקל. דוגמא נוספת היא של כלב אשר אוהב לישון מתחת למיטה. כשבעליו קמים מהמיטה בלילה כדי ללכת לשירותים, החדר חשוך ומכיוון שאינם רואים את הכלב, הם נופלים עליו ויכולים לסבול מפציעה רצינית כגון שבר בירך.